Bez kategorii

Jak się pozbyć cellulitu?

Problemem , który atakuje mnóstwo kobiet w bardzo różnym wieku jest cellulit. Okazuje się, że, atakuje on nie tylko te przedstawicielki płci pięknej, które ważą za dużo. Wbrew panującej powszechnie opinii pomarańczowa skórka może pojawić się także u naprawdę szczupłych kobiet. Pojawia się w związku z tym pytanie jaka jest przyczyna cellulitu i co zrobić, aby się go pozbyć – https://cellulit-kobiece-sekrety.pl/ .

Co to takiego i gdzie najczęściej występuje?
Znaczna część przedstawicielek płci pięknej dostrzega pomarańczową skórkę na udach. Trzeba jednak zaznaczyć, że może on pojawić się również na brzuchu, a nawet na piersiach. Miejsca zaatakowane przez cellulit są grudkowe, skóra w tym miejscu jest pomarszczona. To właśnie dlatego cellulit jest tak często określany mianem pomarańczowej skórki. To, jak duży jest zakres zmian uzależnione jest rzecz jasna od stopnia zaawansowania choroby. Oczywiście im bardziej zaawansowany będzie cellulit, tym trudniej będzie się z nim uporać.

Czym są grudki, które widać pod skórą?
Charakterystyczne dla cellulitu grudki to nic innego, jak komórki tłuszczowe, które powiększyły swoje rozmiary. Kiedy się powiększają, uciskają one na naczynia krwionośne oraz limfatyczne, które położone są w ich sąsiedztwie. Na skutek tego dochodzi do pogorszenia krążenia i przemiany materii w komórkach, które w konsekwencji tego zdecydowanie gorzej przyswajają tlen i przeróżne składniki odżywcze. Efektem tego jest z kolei zdecydowanie wolniejsze usuwanie toksyn. Wszystkie niepożądane substancje, a także woda zalegają w związku z tym w tkankach.

Przyczyny powstawania cellulitu
Obecnie nie wskazuje się jednego czynnika prowadzącego do rozwoju cellulitu. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przyczyn prowadzących do powstawania cellulitu jest przynajmniej kilka. Zalicza się do nich między innymi siedzący tryb życia. Kobiety , które żyją aktywnie, uprawiają sport są zdecydowanie mniej narażone na wystąpienie znienawidzonej pomarańczowej skórki. Tym, co zwiększa ryzyko rozwoju cellulitu jest również zbyt duża ilość soli i cukru w diecie. Jeśli więc chcemy uniknąć cellulitu, lepiej wyeliminować cukier, a sól zastąpić zdrowymi i pełnymi aromatu ziołami. Mocno ciasne ubrania oraz palenie papierosów również sprzyjają powstawaniu cellulitu. Wszystko dlatego, że są to czynniki niekorzystnie wpływające na krążenie. Wskazuje się również na związek między cellulitem, a nadwagą, równocześnie podkreślając – o czym wspomnieliśmy wyżej – że cellulit może pojawić się również u szczupłych kobiet.

Jak się pozbyć cellulitu?
Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że liczy się systematyczność oraz możliwie jak najwcześniejsze rozpoczęcie walki z cellulitem. Jeśli będziemy czekać aż problem będzie mocno zaawansowany, pozbycie się go okaże się bardzo trudne. Pomocne w walce z pomarańczową skórką są wszystkie metody mające na celu oczyszczenie organizmu, usunięcie nadmiaru wody, usprawnienie krążenia. Jeżeli cellulit znajduje się na początkowym stadium, sięganie po drastyczne metody nie jest potrzebne. Pomogą regularne spacery, a także aktywność fizyczna o umiarkowanym nasileniu. Specjaliści polecają zwłaszcza jogging, spinning, trening interwałowy, skakanie na skakance. Dobrze jest wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała , a także brzuch (są to miejsca, na których cellulit lokuje się najczęściej). Duże znaczenie ma również dieta. Koniecznie trzeba ograniczyć ilość spożywanej soli (najlepiej całkowicie ją wyeliminować). Sprzyja ona bowiem zatrzymywaniu wody w organizmie. Tak samo jest z cukrem. W aptekach znaleźć można specjalistyczne preparaty, których skład dobrano tak, aby wspomagały one usuwanie wody. Wspomóc można się też masażami , które powinny być jednak wykonywane przez specjalistów. W domu można ukrwienie poprawić samodzielnie, wykonując naprzemiennie zimny i ciepły prysznic. Miejsca, które padły ofiarą cellulitu warto również szorować codziennie szorstką gąbką. Sprawdzają się również myjki z wypustkami. Znajdziemy je w każdej drogerii, a na ich zakup nie wydamy wiele. Warto wprowadzić również do pielęgnacji kosmetyki antycellulitowe. W każdej drogerii znaleźć można obecnie ogromny wybór takich preparatów. Pomaga regularne sięganie po peeling z kawy, który można zrobić samodzielnie w domu.

Cellulit to coś więcej niż tylko problem natury estetycznej. Trzeba pamiętać, że mocno zaawansowane zmiany nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale wywołują również ból. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić wszystko, by cellulit w ogóle się nie pojawił. Kiedy jednak już się pojawi, należy możliwie jak najszybciej zacząć z nim walczyć. Na szczęście aktualnie wiemy już co robić, aby cellulit zniknął, a skóra znowu prezentowała się perfekcyjnie.

Dodaj komentarz